Звіт про реалізацію Стратегії розвитку Ізюмського району

Звіт про реалізацію Стратегії розвитку Ізюмського району на період до 2015 року, затвердженої рішенням сесії районної ради від 23.06.2010 року  № 502-V (XLIX сесія V скликання).

Економічний розвиток Розвиток агропромислового комплексу. Надання підтримки та допомоги особистим селянським господарствам  та фермерським господарствам.

Згідно ЗУ «Про фермерське господарство» фермерським господарствам надається фінансова допомога за рахунок державного та місцевих бюджетів на поворотній основі строком до п’яти років на наступні цілі: придбання техніки та обладнання, на виробництво та переробку сільгосппродукції, закладення багаторічних насаджень, зрошення та меліорацію земель.

В минулому році ФГ «Бєсєдіна» підготувало документи для часткової компенсації за придбання сільськогосподарської техніки, які були прийняті комісією для виплати компенсації. Відшкодування коштів у сумі 120 тис. грн. очікується в 2012 році.

ВАТ «Ізюмське» надало документи на відшкодування витрат на будівництво системи крапельного зрошення на суму 111 тис. грн.(відшкодування в 2012 році).

ТОВ «СК Восток» та ПП «Золота Нива 1» отримують дотацію через переробні підприємства за вироблене та здане молоко.

Управлінням агропромислового розвитку особистим селянським господарствам  надаються методичні рекомендації щодо посадкового матеріалу, по внесенню мінеральних добрив, по вирощуванню та ринку збуту сільгосппродукції.

 

Розробка інвестиційних та грантових пропозицій, механізмів заохочення інвесторів до участі в розвитку сільського господарства в районі.

З метою удосконалення виробництва, модернізації існуючої виробничої бази, розширення потужностей, створення нового обладнання, сільгоспвиробникам пропонується брати участь у інвестиційних пропозиціях для залучення вітчизняних та іноземних інвесторів. В 2011 році сільськогосподарські підприємства району в галузь рослинництва інвестували 34816 тис.грн., в галузь тваринництва 1196 тис.грн.

 

Створення умов для залучення інвестицій

Створення організаційної структури по залученню та впровадженню інвестиційних можливостей.

Оптимізація використання існуючих земельних ділянок та нерухомості для залучення інвестицій. Проведення інвентаризації земельних ділянок та виокремлення ділянок цікавих для інвесторів.

 

З метою використання вільних земельних ділянок, райдержадміністрацією надано інформацію до головного управління економіки Харківської ОДА щодо наявності потенційно привабливої  для промислового, сільськогосподарського, або переробного виробництва  земельної ділянки в с. Червоний Шахтар (площа 4 га.).

На проведення нормативно-грошової оцінки землі по Ізюмському району в 2011 році виділено з бюджетів всіх рівнів 168 тис. грн.

 

Створення організаційної структури по залученню та впровадженню інвестиційних можливостей. Розробка сучасних інформаційних продуктів для інвесторів.

 

Розроблено та надано для оприлюднення інвестиційні паспорти: Відкритого Акціонерного Товариства «Ізюмське» (овочівництво, декоративне садівництво, вирощування продукції розсадників, вирощування фруктів, ягід, горіхів, культур для виробництва напоїв).

Сільських садиб району: Оскільська, Джерельна, Лісна, Зелений гай-1, Зелений гай -2, Сніжківка  (надання туристичних послуг)

та водний туризм: «Сплав по річці Сіверський Донець» (триденний тур по річці Сіверський Донець).

 

Розвиток туристичного комплексу

Сприяння розвитку зеленого туризму в районі

 

Відділом культури і туризму РДА розроблено паспорти туристичних маршрутів: «Подорож по Сіверському Дінцю (автор – Л. Щибря) та «Маршрутами історії Ізюмщини» (автор – О. Буровцева), які представлено на Харківському туристичному бієнале у квітні 2011р. З метою популяризації району у туристичній сфері проводяться масові театралізовані заходи, найбільше з яких є свято Купала (липень, с. Червоний Оскіл, близько 5 тис. глядачів).

Підтримка ініціатив місцевих підприємців пов’язаних з розвитком туризму.

Проведено презентація фільмів місцевого краєзнавця, підприємця Л. Щибрі «Святині Ізюмщини», «Подорож по Сіверському Дінцю», «Отаман Савонов» у селах району та районному центрі.

 

Розміщення інформаційних матеріалів стосовно туристично привабливих місць в районі в мережі Internet.

 

Власний сайт мають туристичний комплекс «Донецький Юрт» (с. Синичене) та база відпочинку «Караван» (с. Заводи).

 

Співпраця з туристичними агенціями, зацікавленими в залученні району до туристичних маршрутів.

 

Налагоджена співпраця з Харківським організаційно-методичним центром туризму, на базі якого відбуваються семінари, навчання для фахівців даної галузі та організовуються заходи з популяризації туризму у Харківській області.

Благоустрій та розбудова туристичних об’єктів, пошук інвесторів.

Щороку триває розбудова туристичних об’єктів району, зокрема, розширення мережі баз відпочинку (с. Червоний Оскіл – «МегаТекс», «Укртрейд», «Докс» ).

Крім того, сільськими радами здійснюється ремонт пам’яток історії на території району.

 

Соціальний розвиток

Покращення системи охорони здоров’я та освіти

Забезпечення населення району доступним та якісним медичним обслуговуванням.

 

Для фінансування закладів охорони здоров’я району до Ізюмської ЦМРЛ надійшло – 8 млн. 161 тис. 500 грн., із них:

–     заробітна плата працівників з нарахуваннями – 4 млн. 118 тис. 800 грн.,

–     оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 318 тис. 400 грн.,

–     пально–мастильні матеріали – 145 тис. грн.,

–     медикаменти та перев’язувальний матеріал – 82 тис. грн.,

–     відрядження – 20 тис. грн.,

–     на лікування у відділеннях Ізюмської ЦМЛ сільських жителів в стаціонарі витрачено – 3 млн. 475 тис. грн.

Сільські відділення загальної практики сімейної медицини мають 13 автомобілів для надання екстреної медичної допомоги на селі.

Впродовж 2011 року для автомобілів виділено 15785 літрів бензину.

Впродовж 2011 року стаціонарне лікування отримали – 2113 осіб, що складає – 21,5% від всіх пролікованих, із них – 202 дитини.

Середня вартість по медикаментам ліжко-дня склала – 4,14 грн.

На пільгове забезпечення медикаментами в 2011р. для жителів села було витрачено – 14,7 тис. грн.

 

Створення системи надання медичних послуг на території

міста та району.

 

З метою реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я, удосконалення заходів, спрямованих на забезпечення населення доступною, якісною первинною медико – санітарною допомогою у відповідності до наказу МОЗ України від 30.08.2010 №735 «Про затвердження примірних етапів реформування первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги», на виконання наказу головного управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації від 28.09.2011 №636 «Про організацію центрів первинної медико–санітарної допомоги» та для удосконалення безперервності медичної допомоги в місті Ізюмі та Ізюмському районі з 01.12.2011 року створено Центр первинної медико–санітарної допомоги, як структурний підрозділ Ізюмської центральної міської лікарні включивши до його складу:

–  сільські відділення загальної практики сімейної медицини сіл Бугаївка, Вірнопілля, Довгеньке, Студенок, Куньє, Левківка, Кам’янка, Липчанівка, Заводи, Олександрівка, Червоний Оскіл, Капитолівка.

 

Покращення матеріально-технічного забезпечення закладів освіти,

доступу дітей до початкової та середньої освіти.

 

В умовах зниження народжуваності важливим є визначення кількості дітей дошкільного та шкільного віку та необхідності створення навчально-виховних комплексів.

В 2011 році на базі Довгеньківської ЗОШ І-ІІІ ступенів виконані роботи по облаштуванню дошкільного навчального закладу на 20 місць (створено Довгеньківський навчально-виховний комплекс). Для дошкільного підрозділу придбано побутова техніка, іграшки, посуд, меблі та білизна загальним кошторисом 63218,7 грн. Всього на облаштування  закладу витрачено 167437,3 грн.

В серпні було завершено роботи по капітальному ремонту в Червонооскільській ЗОШ І-ІІІ ступенів по облаштуванню внутрішніх туалетів за кошти обласного бюджету кошторисом 256,6 тис. грн.

В 2011 році було придбано новий твердопаливний котел “Ретра — ЗМ” (кошторисом 40,4 тис. грн.) для котельні Левківської ЗОШ І-ІІІ ст. Виконано поточний ремонт котельні для встановлення придбаного вугільного котла (кошторисом 15,9 тис. грн.).

Крім цього, виконано поточні ремонти котлів котелень Липчанівської, Куньєвської ЗОШ І-ІІІ ст. та Бугаївського НВК загальним кошторисом 58 923 грн.

Розроблено план робіт на 2012 рік, в якому передбачено виконати роботу по заміні дерев’яних вікон на енергозберігаючі металопластикові:

– в Капитолівській ЗОШ І-ІІІ ст. (62 вікна);

– в Червоношахтарській ЗОШ І-ІІІ ст. (29 вікон та 2 дверних блоки);

– в Липчанівську ЗОШ І-ІІІ ст. (59 вікон);

– в Довгеньківському НВК (59 вікон).

Розвиток використання комп’ютерів та мовних навиків населення району.

В сучасних умовах найбільш ефективним та швидким шляхом отримання інформації є мережа Internet. Навики роботи на комп’ютері стають невід’ємною вимогою для працевлаштування, розвитку бізнесу та більш ефективного вирішення поточних проблем.

В усіх школах району встановлено 186 одиниць комп’ютерної техніки, у 15 ЗНЗ – 24 навчальні комп’ютерні комплекси, з них у 4 ЗОШ по 2 НКК, у Бугаївському та Студенокському НВК – 3 навчально-комп’ютерні комплекси. Крім цього, 13 шкіл забезпечені окремими комп’ютерами (31 ПК). Загальний показник кількості учнів 1-11 класів на 1 ПК на даний час становить 8,5 чоловік на ПК.

Кожен керівник закладу освіти має комп’ютер для організації управлінської діяльності.

У відділі освіти встановлено 14 комп’ютерів, підключено мережу Інтернет (провайдер “Укртелеком”).

Також до мережі Інтернет підключено 4 ЗНЗ району – це 22 %, а за сучасними технологіями підключено лише один з них – Кам’янську ЗОШ. Решта закладів не мають можливості користуватися Інтернетом в зв’язку з неякісним телефонним зв’язком.

Сучасна комп’ютерна техніка в основному використовується в управлінській діяльності навчальних закладів та для навчання учнів. Однак, з впровадженням комп’ютерних технологій всі вчителі повинні оволодіти навичками роботи з ПК. В районі такі навички мають 236 чол., що становить 80,3 % від загальної кількості педпрацівників.

Школи, що обладнані сучасними комп’ютерними класами та комп’ютерами, мають електронні посібники (навчальні програми – предметне забезпечення) для викладання предметів математики, фізики, географії, іноземної мови тощо. Але за останні 3 роки жодного оновлення не відбулося. Не здійснюється і оновлення прикладного програмного забезпечення.

 

Посилення ролі громадськості в розвитку території

Сприяння та підтримка проведення громадських заходів,

в тому числі Днів села.

 

Найбільшими культурно-масовими заходами, які проводилися в районі стали Новорічні свята, 8 Березня, урочистості до Дня Перемоги, традиційні українські різдвяні свята, Масляна, Великдень. Все більшого поширення набуває святкування дат, пов’язаних з народними традиціями, звичаями. Починаючи з 2002 року, у Червоному Осколі відзначається свято Купала. Вперше влітку 2010 року це свято відзначали у селах Кам’янка та Студенок, цього літа у Вірнопіллі. Подібні заходи закріплюються в селах, мешканці яких чекають їх, примушуючи працівників культури, місцеву владу шукати нові форми, нові сценарії, урізноманітнювати програму тощо.

Червонооскільський СБК протягом кількох останніх років святкує проводи Зими – Масляну. Традиційним це свято стало в селах Олександрівка, Вірнопілля та Кам’янка.

Щодо Днів села, у звітному періоді вони були проведені на території майже всіх сільських рад району.

Сьогодні досить активну участь у житті району приймають громадські організації району. У звітному періоді Ізюмський район був відібраний до складу пілотних громад для реалізації другої фази Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Для участі відібрано Бригадирівську, Довгеньківську, Заводську та Капитолівську сільські ради району. Крім цього, Куньєвська сільська рада приймає участь у проекті на умовах реплікації. Громадськими організаціями пріоритетним напрямком заходів Проекту обрано заміну вікон з метою енергозбереження в загальноосвітніх школах.

 

Формування безпечного та комфортного середовища для проживання

Покращення систем водо, теплопостачання, водовідведення, енергозбереження

 

В 2011 році проведені роботи по будівництву системи водопостачання с. Червоний Оскіл (500 тис. грн.) з Державного бюджету, побудовано 3 км мережі.

За кошти місцевих бюджетів проведено поточні ремонти та будівництво водогонів в с. Топальське (3,6 тис. грн.), с. Донецьке (17,2 тис. грн.), с. Мала Комишуваха (1,3 тис. грн.), села Левківка та Іванівка (47,9 тис. грн.), с. Чистоводівка (9 тис. грн.).

 

Пропаганда та запровадження енергозберігаючих технологій в державних установах та приватному секторі.

Сприяння впровадженню передових енерго- та ресурсозберігаючих технологій, використанню альтернативних видів енергетичних ресурсів.

 

За 2011 рік виконано ряд заходів, направлених на енергозбереження, результатом впровадження яких є економія паливо-енергетичних ресурсів – 0,595 тис. т.у.п.

Райдержадміністрацією впроваджено заходи щодо скорочення споживання електричної енергії бюджетними установами та переходу на використання енергоефективних освітлювальних приладів, з дотриманням санітарних норм освітленості.

Відділу освіти Ізюмської райдержадміністрації були доведені ліміти на споживання енергоресурсів. Також проведена робота по зменшенню витрат ПЕР шляхом зменшення опалювальної площі по трьом загальноосвітнім школам району, що привело до економії 46,66 т. ум. пал.

За кошти місцевого бюджету в 2011 році реалізовано наступні заходи:

– переведено  на електроопалення приміщення Кам’янської сільської  бібліотеки  (17,0 тис. грн.);

– розроблена проектна документація на опалення клубу в селі Бабенково (10,5 тис. грн.);

– проведена заміна вікон та дверей в приміщені Червонооскільскої сільської ради (11,694 тис. грн.).

Промисловим підприємством Філія ПАТ „Державна продовольчо-зернова корпорація України „Ізюмський комбінат хлібопродуктів” постійно впроваджуються заходи з енергозбереження. За звітний період на підприємстві переведені на автономне опалення з використанням інфрачервоних випромінювачів з автоматичним регулятором температури, приміщень залу їдальні та залізничної вагової. Для відключення водонагрівачів та інфрачервоних випромінювачів в години пік навантаження енергосистеми впроваджено сім електричних таймерів. Фінансування вище зазначених заходів виконано із фондів підприємства (12,0 тис. грн.).

 

Організація збору та утилізації сміття

Проведення освітньої роботи з жителями сіл з приводу збирання та утилізації сміття.

 

З 2010 року ЖКГ Капитолівської сільської ради здійснюються послуги по вивезенню твердих побутових відходів. В 2011 році цією послугою було охоплено п’ять населених пунктів району, а саме села: Капитолівка, Червоний Оскіл, Кам’янка, Комарівка та Миколаївка.   

 

Благоустрій території

Капітальний ремонт існуючих доріг та розширення

мережі доріг з твердим покриттям.

 

У звітному періоді проведено поточний ремонт дорожнього покриття вулиці Вершина в с. Довгеньке (132,4 тис. грн. з Державного бюджету), поточні ремонти дорожнього покриття за кошти Служби автомобільних доріг в с. Довгеньке (20,0 тис. грн.) та бюджетів сільських рад у с. Кам’янка, Левківка, Червоний Оскіл (81,48 тис. грн.).

 

Сприяння реконструкції мережі вуличного освітлення.

 

Протягом 2010 року сільські ради досить активно впроваджували заходи по відновленню вуличного освітлення, лише з районного бюджету було виділено для цього 182 тис. грн., долучилися і сільські ради, ними виділено 92 тис. грн. найбільш активно в цьому напрямку попрацювали Бригадирівська, Заводська, Кам’янська, Комарівська, Куньєвська, Чистоводівська сільські ради. У 2011 році аналогічні заходи не здійснювалися.

Сприяння організації комунальних послуг мешканцям сіл Ізюмського району. Сьогодні в районі ведеться робота по створенню п’яти ОСББ на базі ЖКГ Капитолівської сільської ради.

 

Покращення рівня життя населення

Населення

 

Згідно даних статистичного спостереження чисельність наявного населення району станом на 01.01.12 склала 18,4 тис. чол. Природне скорочення населення у січні – грудні 2011 року по району склало 251 чол. Кількість народжених склала 180 чол., що на 23 чол. менше ніж в 2010 році. Кількість померлих склала 431 чол., що менше ніж в 2010 році на 50 чол.

Зайнятість населення

В 2011 році економічною діяльністю в районі було зайнято 6580 чол., з них у сільському господарстві – 4923 чол., у промисловості – 181 чол., у державному управлінні – 121 чол., в освіті – 663 чол., в охороні здоров’я – 529 чол.

Рівень безробіття в районі за підсумками 2011 року склав 4,24 %, у 2010 році цей показник складав 4,64 %.

За 2011 рік в міськрайонному центрі зайнятості було зареєстровано 1150 мешканців сільської місцевості, працевлаштовані 763 особи, до громадських робіт залучено 307 безробітних.

Професійне навчання в минулому році було організовано, як стажування та індивідуальне навчання безпосередньо на підприємствах, протягом року його пройшли 239 осіб, одноразову допомогу по безробіттю з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування для залучення безробітних до підприємницької діяльності виплачено 7 безробітним на суму 62,3тис.грн.

 

Доходи населення

 

Середня заробітна плата по району за 2011 рік склала 2006 грн., що на 18,5 % більше ніж в 2010 році.

У розрізі галузей в 2011 році заробітна плата у промисловості склала 3762 грн. (98,3 % до рівня попереднього року).

У сільському господарстві заробітна плата зросла на 32,4 % і склала 1940,6 грн., в освіті – 1726,97 грн. (108,5 %), в охороні здоров’я – 1692,30 грн. (117,3 %) найменший рівень заробітної плати маємо в культурі – 1211,0 грн. (131,1 %).

У розрізі підприємств найвищий рівень заробітної плати отримують робітники ТОВ «Караван – І» – 2692,86 грн., СТОВ «Хлібопродукт» – 2513,78 грн., ПрАТ «Іванчуківське ХПП» – 2191,35 грн., СТОВ «Злагода» – 2148,86 грн.

Про низький рівень заробітної плати звітують ВАТ «Ізюмське» – 1151,01 грн. та ПП «Золота Нива – 1» – 1122,88 грн.

Станом на 01.01.12 заборгованість з виплати заробітної плати по підприємствам та установам району відсутня.

 

Підприємництво (малий бізнес)

 

Станом на 01.01.12 в Ізюмській райдержадміністрації було зареєстровано 393 фізичні особи-підприємці та 55 малих підприємств. Кількість працюючих на діючих малих підприємствах становить 484 чоловіка (за договорами найму 161 чол.). Всього розрахунково в сфері малого бізнесу зайнято 1038 чоловік. З початку року зареєстровано 49 суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб (41) та вісім малих підприємств, в результаті чого створено 49 робочих місць. В торгівельній сфері зареєструвались 22 СПД, в сфері сільськогосподарської діяльності – 2, в сфері побутового обслуговування – 6, інші – 11. В районі зареєстрована та діє Рада сільгосптоваровиробників. Між об’єднаннями підприємців та місцевими органами влади встановлені партнерські контакти, проводяться сумісні заходи, зустрічі з питань подальшого розвитку підприємництва. Працюють Єдиний реєстраційний офіс та Єдиний дозвільний міськрайонний центр.

Ізюмська районна державна адміністрація має на сайті ОДА власну інтернет-сторінку, на якій оприлюднюється інформація про роботу райдержадміністрації, публікуються регуляторні акти, висвітлюється інформація про розвиток підприємництва

Житло

 

Житлове будівництво в районі проводиться лише за кошти індивідуальних забудовників. Протягом 2011 року введено в експлуатацію 5 житлових будинків.

Сьогодні в районі багато сімей, які потребують кращих житлових умов. Для поліпшення стану житлового будівництва на території Ізюмського району запроваджено програму кредитного фінансування забудовників «Власний дім» сумісно з обласним фондом підтримки індивідуального будівництва на селі.

 

Злочинність

 

Проведення на території району спеціальних цільових операцій в 2011 році та оперативно-профілактичних заходів дозволило покращити результативність з розкриття всіх видів злочинів. В ході оперативних та розшукових заходів розкрито майже 55% із зареєстрованих злочинів.

Однак, потребує постійного контролю криміногенна ситуація в громадських місцях і на вулицях населених пунктів району. Залишається достатньо високим рівень рецидивної злочинності та злочинів, скоєних в стадії алкогольного сп’яніння.

 

 

Начальник управління економіки

райдержадміністрації                                                                                О. Сазонова

Залишити відповідь