Інформація про хід виконання районної програми “Вчитель” на 2003-2012 роки

Інформація  про хід виконання районної програми
“Вчитель” на 2003-2012 роки

Інформація  про хід виконання районної програми

“Вчитель” на 2003-2012 роки

На виконання листа районної ради від 02.07.2012 № 01-26/199 відділ освіти Ізюмської райдержадміністрації надає інформацію про хід виконання районної програми “Вчитель” на 2003-2012 роки.

Відповідно до Програми   «Вчитель» на 2003-2012 роки, затвердженої рішенням УІ сесії районної ради ХХІУ скликання від 22.01.2003 №12, діяльність відділу освіти спрямована на створення належних умов щодо роботи з керівниками, педагогічними кадрами по підготовці нового покоління освітян.

В районі  функціонують 22 навчальних заклади,   у тому числі: ДНЗ – 2 (258 вихованців);  ЗНЗ – 18 ( 4 — навчально-виховні комплекси, 11 –  шкіл І-ІІІ ступенів та 3 – школи І-ІІ ступенів) — 1573 учнів.

У березні 2011 року було реорганізовано Довгеньківську ЗОШ І-ІІІ ступенів у Довгеньківський НВК. У травні 2012 року  рішенням  сесії Ізюмської районної ради від 25.04.2012р.     реорганізовано ще дві школи І-ІІІ ступенів  Липчанівську та Червонооскільську у навчально-виховні комплекси.

З початку навчального року планується прийняти в дошкільні навчальні заклади району 300   вихованців та 1545 учнів в загальноосвітні навчальні заклади. Наповнюваність класів у 2011/2012н.р. становила – 9,5 чол/клас, а у 2012/2013н.р. становитиме — 9,7 чол/клас (відповідно до перспективної мережі). В районі функціонує два позашкільні навчальні заклади  – Дитячо-юнацька спортивна школа  та  Центр дитячої та юнацької творчості. Позашкільною освітою за бюджетні кошти в 33 гуртках та 15 секціях охоплено 820 учнів (52%). Крім того, ще 12% дітей охоплені іншими формами позашкільної освіти за батьківські чи спонсорські кошти.

В 13  школах району та 3 НВК  працює психологічна служба, яка охоплює 1697 учнів (95,9%) , та у 2 ДНЗ — охоплює 101 вихованця (100%).

Сформований і щорічно оновлюється резерв керівників навчальних закладів. Для директорів та їх заступників проводяться практичні семінари 2 рази на рік, на яких розглядаються питання управлінської діяльності практичного спрямування.

Відділом освіти постійно ведеться планова робота по кадровому забезпеченню ЗНЗ фахівцями. Відповідно до потреб шкіл надаються випускникам цільові направлення до педагогічних вузів Харкова (цього року — 7 чол.). В районі працювали протягом навчального року 286 основних педпрацівників, з них — 32 — вчителі-пенсіонери.

Відповідно до попереднього педнавантаження передбачаються такі вакансії:

через відсутність спеціаліста

– з фізики,  музичного керівника  (Студенокський НВК);

– з математики, англійської мови (Куньєвська ЗОШ І-ІІІ ст.).

через звільнення спеціаліста

– з фізичної культури (Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ст.)

через звільнення спеціаліста

По цільовому направленню в район повертається молодий спеціаліст Семенченко Оксана Андріївна, вчитель географії, яка буде працювати в Іванчуківській та Липчанівській ЗОШ І-ІІІ ст.

З 286 основних працівників та 21 сумісника ( що становить 7%) вищу освіту мають 265 вчителів  (86%), 11 – базову вищу освіту (4 %), 31 – середньо-спеціальну (10 %).

За кваліфікаційними  категоріями  спеціалістів вищої категорії – 68 чол. (22%); спеціалістів першої категорії – 111 чол. (36%); спеціалістів другої категорії – 47 чол. (15%); спеціалістів 81 чол. (26%). Щороку визначається потреба у педагогічних кадрах на наступний навчальний рік.

В 2011-2012 н.р. в районі працювали 10 молодих вчителів. Згідно з Положенням про стажування молодих спеціалістів,  планом роботи відділу освіти та з метою адаптування і надання методичної допомоги вчителю виданий наказ №325 від 10.10.11 “Про організацію  роботи з молодими та малодосвідченими вчителями”,  розроблений графік їх стажування та закріплено вчителів-наставників. Із загальної кількості пед.працівників стаж педагогічної роботи  до 3-х років мають 30 чоловік.

У системі дошкільної освіти працює 35 педагогічних  працівників, з них вищу освіту мають 11 осіб,  середню спеціальну освіту мають 22 осіб, середню загальну освіту має 1 особа,  вищу кваліфікаційну категорію – 0 чол., І кваліфікаційну категорію – 1чол., ІІ кваліфікаційну категорію – 2 чол., кваліфікаційну категорію «Спеціаліст»- 26 чол., педагогічне звання «Вихователь-методист» – 2 чол.

На виконання плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників району  курсову перепідготовку пройшли 54 педпрацівника, в т.ч. в м.Ізюмі – 14 чол., в м.Харкові – 40 чол. План виконано на 100 %.

Заробітна плата виплачується в строк відповідно до колективної угоди: аванс — 21 числа, остаточний розрахунок — 6 числа кожного місяця, заборгованість відсутня. Середня заробітна плата по Ізюмському району складає 1775 грн., у тому числі вчителів – 2667 грн.

З метою стимулювання активної участі вчителів у становленні та розвитку національної системи освіти, популяризації кращих педагогічних здобутків і професійної майстерності відділом освіти було проведено І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2012» в таких номінаціях: “Біологія”, «Українська література” та “Фізична культура”. Всього до оргкомітету було направлено 4 пакети матеріалів учасників.   За рішенням журі районного конкурсу «Учитель року – 2012» найбільшу кількість балів набрала вчитель біології Капитолівської ЗОШ І-ІІІ ст. Клименко І.М., яка взяла участь у ІІ (обласного) етапі конкурсу.

З метою виявлення здібної молоді, розвитку природних обдарувань учнів та підвищення інтересу до вивчення базових дисциплін з жовтня по лютий 2012 року проводилися шкільний, районний та обласний етапи Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.

Відповідно до квоти, із 61 учасника ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад Лагоша Костянтин, учень 11 класу Капитолівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, посів ІІ місце в обласній олімпіаді з інформаційних технологій (вчитель: Чернишов Сергій Васильович).

З динаміки участі учнів району в І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Харківського територіального відділення МАН України простежується підвищення відсотка участі учнів в МАН. Учні, які стали переможцями І (районного) етапу (13 учнів) брали участь в ІІ (обласному) етапі МАН. За результатами конкурсу, три учні району посіли призові місця в області:

Мантула Анна, учениця 11 класу Іванчуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, стала переможницею (посіла ІІІ місце) ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН з роботою на тему: «Навчання та виховання в Київській Русі» (вчитель: Владикін Василь Петрович);

Золотарьова Аліна, учениця 10 класу Довгеньківського НВК, посіла ІІІ місце в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН з роботою на тему: «Зимуючі птахи села Довгеньке Ізюмського району» (вчитель: Кругова Лариса Іванівна);

Шевцова Ксенія, учениця 8 класу Вірнопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів, стала переможницею (посіла ІІІ місце) ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН з роботою на тему: «Екологічна стежка села Вірнопілля» (вчитель: Шевцова Галина Миколаївна).

З метою реалізації та розвитку індивідуальних здібностей учні приймають участь в різноманітних заходах, конкурсах, змаганнях, фестивалях:

–         – Бондарєв В’ячеслав та Чернов Богдан, учні 11 класу Капитолівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, посіли І місце у Всеукраїнській експедиції учнівської та студентської молоді “Моя Батьківщина- Україна” у номінації “Кухлик меду”;

–         – Гаврикова Ірина, учениця   Вірнопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів, посіла І місце у Всеукраїнській експедиції учнівської та студентської молоді “Моя Батьківщина- Україна” у номінації  “Барвистий світ тварин та птиці”;

–         – команда учнів Червонооскільської ЗОШ І-ІІІ ступенів посіла І місце в обласному зльоті шкільних лісництв;

– Харитонова Анна, учениця 11 класу Іванчуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, здобула І місце в обласному конкурсі “Краща писанка” серед школярів та студентів м.Харкова на базі окремого науково-освітнього центру Українського козацтва ім.Г.С.Сковороди.

У 2012 році учні району брали активну участь у Всеукраїнських конкурсах: “Левеня”, “Колосок”, “Гринвіч”, “Патріот”, “Орлятко” та Міжнародному математичному конкурсі “Кенгуру”.

Протягом півріччя  учні району брали участь як у районних, так і в обласних спортивних змаганнях з футболу, легкоатлетичного 4-х борства, шахів, фестивалі “Нащадки козацької слави”, малих Олімпійських іграх “Діти Харківщини”, військово – патріотичній грі “Зірниця”, військово-патріотичній  спортивній грі Українського козацтва “Сокіл” (Джура).

Відповідно до програми здійснюються заходи щодо забезпечення технічної і технологічної модернізації навчального процесу у ЗНЗ району. В навчальних закладах району встановлено 186 одиниць комп”ютерної техніки, у 15  ЗНЗ-24 навчальні комп”ютерні комплекси, з них у 4 ЗОШ  по 2 НКК, у Бугаївському та Студенокському НВК – 3 навчально-комп”ютерні комплекси. Крім цього 13 шкіл забезпечені окремими комп”ютерами (31 ПК). Загальний показник кількості учнів 1-11 класів на 1 ПК на даний час становить 8,5 чоловік, по сільським районам області – 18 чол.

До мережі Інтернет за сучасними технологіями підключена Кам’янська ЗОШ І-ІІІ ст. Інші заклади не мають  можливості працювати в мережі Інтернет у зв’язку з неякісним телефонним зв’язком,  тому необхідно вирішувати питання підключення бездротового Інтернету.

Сучасна комп”ютерна техніка в основному використовується в управлінській діяльності навчальних закладів та для навчання учнів. З впровадженням комп”ютерних технологій також всі вчителі повинні володіти навичками роботи з ПК. В районі такі навички мають 236 чол., що становить 80,3% від загальної кількості педпрацівників.

Школи, що обладнані сучасними комп”ютерними класами та комп”ютерами, забезпечуються електронними інформаційними ресурсами з питань освіти (навчальні програми – предметне забезпечення ) для викладання предметів математики, фізики, географії, іноземної мови тощо.

В червні 2012 року в ЗНЗ проведено інвентаризацію бібліотечних фондів підручників. Стан забезпеченості  основними підручниками в районі становить 96,8%, із них 1-4 кл. – 100%, 5-9 кл. – 99,9%, 10-11 кл. – 90,6%.

Для забезпечення своєчасного підвезення учнів до навчальних закладів у 2011-2012 навчальному році  підвіз було організовано для 364 учнів та 121 вчителя. З них 9 шкільних автобусів здійснювали підвіз 355 учнів та 61 вчитель із 11 шкіл району. Крім шкільних автобусів 9 учнів та 60 вчителів під”їжджали  рейсовим транспортом .

Щомісяця педпрацівникам компенсується проїзд  із місцевого бюджету, заборгованість відсутня.

 

Залишити відповідь