Інформація про виконання Територіальної програми зайнятості населення Ізюмського району Харківської області на 2010 – 2011 роки

Територіальна програма зайнятості населення Ізюмського району на 2010 – 2011 роки розроблена та затверджена рішенням XLIX сесії районної ради V скликання від 23 червня 2010 року.

Протягом терміну дії Програми політика служби зайнятості була направлена на активізацію власних зусиль безробітних щодо влаштування свого життя, підвищення відповідальності перед собою, своєю сім’єю та суспільством. Рівень безробіття протягом 2011 року зменшився на 0,7% и становить 4,24% (на початок року – 4,94% ).

Плановими показниками Програми зайнятості населення Ізюмського району  на 2011 рік передбачено створення 269 нових робочих місць, в тому числі 95 робочих місць – на підприємствах та організаціях  району, 174 робочих місця – за рахунок розвитку  підприємницької діяльності.

Фактично, за рахунок усіх джерел фінансування протягом 2011 року створено 329 нових робочих місць, з них 192 р. м. – в галузях економіки та 137 робочих місць – за рахунок розвитку підприємницької діяльності населення. Річне завдання виконано на 122,3 %.

Створення нових робочих місць у  юридичних осіб відбувалось за рахунок створення філії ПАТ «Державна продовольчо – зернова корпорація України «Ізюмський комбінат хлібопродуктів» та на підприємствах агропромислового комплексу за рахунок створення додаткових робочих місць на період сезонних робіт  (весна-літо).

Підвищення якості робочих місць та ефективності використання робочої сили сприяло зростанню за рік рівня оплати праці на 18,5 % . Середньомісячна заробітна плата працівників району за 2011 рік становить 2006 грн., що в 2 рази перевищує розмір мінімальної заробітної плати (1004 грн.).

У порядку контролю за виконанням Закону України щодо впровадження нових мінімальних державних гарантій в оплаті праці протягом 2011 року проведено 106 обстеженнь  підприємств, організацій та установ  району.

На всіх обстежених підприємствах району мінімальна заробітна плата вводиться своєчасно згідно чинного законодавства. Оплата праці працівників бюджетної сфери здійснюється на основі Єдиної тарифної сітки.

Протягом 2011 року спеціалістами управління праці та соціального захисту населення здійснено 26 перевірок підприємств, установ та організацій району щодо виконання законодавства про працю, в тому числі 12 перевірок спільно с управлінням Пенсійного фонду України в Ізюмському районі. Здійснювався контроль за станом виконання рішень місцевих органів самоврядування, проводилась робота щодо легалізації тіньової зайнятості, насамперед у сфері малого бізнесу.

В 2011 році розпорядженням голови райдержадміністрації від 2 листопада 2011 року № 364 створена районна робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення та затверджений її персональний склад. Протягом минулого року шляхом зіставлення баз даних Пенсійного фонду, податкової інспекції та міськрайцентру зайнятості перевірено 114 суб’єктів підприємницької діяльності. У 6 роботодавців було виявлено 8 найманих працівників, які працювали без трудових договорів, оформлених згідно діючого законодавства. За результатами проведеної роботи всі робочі місця легалізовані.

На розвиток та збереження сфери застосування праці, на робочі місця, що створені за рахунок надання дотацій роботодавцям із коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, працевлаштовано 7 безробітних.

З початку року фінансову підтримку для відкриття власної справи отримали 7 безробітних. Виплачено з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття 63,2 тис. грн., або, в середньому, по 9028 грн. на одного безробітного, річне завдання Програми зайнятості  виконано на 233,3%.

Згідно ст.5 Закону України “Про зайнятість населення” місцеві державні адміністрації за поданням центрів зайнятості встановлюють квоту робочих місць для підприємств, організацій та установ  незалежно від форм власності та організаційних форм з чисельністю працюючих понад 20 осіб для бронювання ними до 5 відсотків загальної кількості робочих місць. Райдержадміністрацією прийнято розпорядження від 08.12.10р. № 437  на бронювання 10 робочих місць на 3 підприємствах району для працевлаштування соціально – незахищених громадян. В  червні та в жовтні 2011 року здійснено перебронювання відповідно на 17 та 17 робочих місць. Фактично протягом року працевлаштовано 18 осіб, які проживають в районі і підпадають під 5% квоту. Рівень використання робочих місць, заброньованих для працевлаштування соціально незахищених категорій населення, становить 180%.

Протягом 2011 року в міськрайцентрі зайнятості було зареєстровано 1150 мешканців села. Ринок праці становив 1666 осіб. Із них, активними формами зайнятості було охоплено 1309 чоловік або 78,6%. Чисельність безробітних станом на 1січня 2012 року становить 454 особи.

Завданням Програми зайнятості на 2011 рік було передбачено працевлаштувати 400 безробітних. Фактично протягом року працевлаштовано 763 особи. Цей показник виконаний на 190,8%.

За 2011 рік було передбачено забезпечити тимчасову зайнятість на оплачуваних громадських роботах для 265 чоловік. Фактично, на підприємствах району в оплачуваних громадських роботах прийняли участь 307 безробітних.  Ними виконувались роботи по догляду за сільськогосподарськими культурами, лісокультурами, а також підсобні роботи. Завдання Програми зайнятості виконано на 115,8%.

Сфера малого бізнесу забезпечує роботою 1113 чоловік, або 13,7% від загального числа зайнятих в районі, в тому числі протягом 2011 року було зареєстровано 43 суб’єкти підприємницької діяльності та укладено трудові договори з 94 найманими працівниками.

 За рахунок коштів служби зайнятості підвищили професійну конкурентоспроможність 239 безробітних, річний показник програми зайнятості виконано на  149,4%. В 2011 році професійне навчання організоване за наступними професіями: підвищення кваліфікації за направленням “Організація малого бізнесу”, стажування безпосередньо на підприємствах за спеціальностями: шліфувальник, полірувальник, налагоджувальник оптичного устаткування, тракторист, механізатор, продавець продовольчих та не продовольчих товарів, перукар, бармен, офіціант.

В основному всі показники Програми зайнятості у 2011 році перевиконані.

Начальник управління праці та соціального захисту населення        О. Князєв